María Elena Álvarez

Biografie

Narodila se v Caracasu a získala titul magistry umění na Hartford Art School v Connecticutu v roce 1995. Později, v roce 1998, vystudovala Vizuální umění na univerzitě v New Yorku.

Její dílo bylo v posledních letech vystaveno v nejdůležitějších národních venezuelských galeriích, v zahraničí pak v Guatemale, San José, Kostarice, Havaně, Limě, Ekvádoru, Soulu, Brightonu (Anglie), Massachussets, New Jersey a New Yorku.

„Pozorování umělkyně hluboce spojené s lidskými vášněmi a obsesí pro tajemné příběhy může být záhadou, jak dešifrovat dílo, které zahrnuje vše teoretické, intelektuální, lidské a formální, až po technické a výrazové prostředky a jak dospět touto cestou k tomu, co Mondrian definoval jako výtvarný výraz. Kdyby tomu tak nebylo, ptali bychom se, proč energie paměti, energie viděného a nazíraného je schopna nastartovat proces tvorby v tichosti ateliéru a hledání v nespočetných možnostech, které práce s různými prostředky nabízí, aniž by se mísil jeden s druhým.

Znovuobjevit skutečnost je jejím záměrem. Pracuje na mutaci geometrických postav. Dílo Marie Eleny Álvarez se týká funkce estetického objektu jako výsledku práce tvůrce, ve kterém se spojují různé kódy: koláž, fotografie, malba, kresba a také to, co vyvstává pod jejíma rukama a v její hlavě a co se týče vztahu umění a ega. Umělkyně organizuje viditelnou podstatu svého díla dle pravidel, které vyvažují divergence a konvergence, odmítání a přijímání, a to vše v rámci opakování smyslných procesů tvorby výtvarného počinu viditelného pozorovatelem. Práce Marie Álvarez osciluje mezi figurací a abstrakcí a rozdělení obrazu na čtyři je u ní konstantou. Jde o jakýsi typ šachovnice, na jejichž volných polích jsou, mimo jiné, umístěny figurativy, určité typy kreslených portrétů k sobě otočených. Zbytek šachovnice je kontrapunkt bílé a černé jako v Cestě k Bábelu nebo Back Stage z roku 2010, kde jsou figury nakresleny na podkladu z papíru vystřiženém z knih. Umělkyně to chápe jako tajemné vyprávění prostřednictvím obrazu, který se náhodně objevuje.“ Fragment textu Belgicy Rodríguez, 5/2010

Díla

Calendario
kombinovaná technika, 2011
145×110 cm
SOLD

De la mano
kombinovaná technika, 2010
135×135 cm
SOLD

La intermitencia
kombinovaná technika, 2010
165×165 cm

Lectura
kombinovaná technika, 2010
100×75 cm

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení *:
Kontaktní e-mail *:
Autor *:
Telefon:
Kolik má slon nohou *?:
Text dotazu *:
Latin Art Gallery Blog
Exhibition Colombian Traditional Art , 01.01.1970
We invite to all the friends of Latin Art Gallery to this colorfull exhibition.It is an exhibition to show how alive are the popular traditions in Latinamerica.
NOVY ARTMUNDO CZ , 15.08.2019
Podivejte se  Nabidka kurzy v naši novy web: WWW.ARTMUNDO.CZ
Kontaktujte nás...

Galería de Arte Latino en
Praga, República Checa

 

 

 

info@latin-art.com

Podporují nás...